Lista aktualności Lista aktualności

Czasowe zamknięcie fragmentu szlaku niebieskiego oraz zielonego

KOMUNIKAT

Nadleśnictwo Lesko informuje, że od dnia 26.04. do 31.12.2021 r., na odcinku szlaku zielonego PTTK (Zagórz – Krysowa) w obrębie masywu leśnego Czulni oraz na odcinku szlaku niebieskiego PTTK (Sanok – Chryszczata), będą prowadzone prace z zakresu gospodarki leśnej.

Mając na uwadze bezpieczeństwo turystów, tymczasowo zamyka się :

  • szlak niebieski prowadzący na odcinku od drogi leśnej Szczawne (leśniczówka) - Średnie Wielkie, przez szczyt Jałowe do doliny potoku Szypot (obniżenie szczytu Suliła). Jedocześnie informujemy, że ze względu na trudny teren brak jest możliwości wytyczenia obejścia zamkniętego odcinka szlaku niebieskiego.
  • szlak zielony na odcinku od Szkółki Leśnej do Zwierzynia (bunkier Linii Mołotowa), jako alternatywę obejścia zamkniętego odcinka szlaku zielonego, proponujemy przejście fragmentem ścieżki spacerowej ORW „Caritas” w Myczkowcach, oznaczonej symbolem niebieskiego „Kamienia Leskiego” na białym kwadratowym tle.

Ścieżka spacerowa ORW „Caritas” w Myczkowcach, symbol niebieskiego „Kamienia Leskiego”

Dla ułatwienia orientacji w terenie Nadleśnictwo Lesko, oczyściło trasę z gałęzi i podrostów, oraz uzupełniło oznaczenie ścieżki o dodatkowe zielone strzałki.    

O ponownym otwarciu szlaku, poinformujemy na stronach internetowych: Nadleśnictwa Lesko i Oddziału PTTK w Sanoku.  

Za utrudnienia przepraszamy!