Asset Publisher Asset Publisher

Edukacja on-line

Edukacja leśna społeczeństwa jest jednym z priorytetów Lasów Państwowych, a sytuacja związana z pandemią COVID-19 wpłynęła na ten obszar działania najmocniej.  Dlatego wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji , RDLP w Krośnie wraz z edukatorami leśnymi przygotowali bogaty zestaw tematów zajęć edukacyjnych skierowanych do różnych grup odbiorców i wiekowych. Lista tematów zajęć wraz edukatorami leśnymi jest dostępna w załączniku. Naszym celem jest popularyzowanie wiedzy o środowisku leśnym i kształtowaniu świadomości leśnej w zakresie ochrony przyrody bez względu na panujące warunki. Każde nadleśnictwo w RDLP Krosno chętnie przeprowadzi zajęcia zdalnie.

Na uwagę zasługują również zasoby edukacyjne opracowane przez Lasy Państwowe, gdzie scenariusze zajęć lekcyjnych o tematyce leśnej, można znaleźć w zakładce „Zostań w domu”.

Na głównej stronie Lasów Państwowych znajdują się m.in. „Leśne podcasty”, których można posłuchać podczas spaceru z psem, odpoczynku czy wykonywania prac domowych.

Niezwykle pomocne w pracy z uczniami mogą być infografiki edukacyjne zawierające szereg praktycznych i ważnych informacji dotyczących m.in. leśnego savoir-vivre’u, bezpiecznego grzybobrania, ochrony przed kleszczami czy mądrego dokarmiania ptaków.  

Zwróćcie uwagę także na kanał edukacyjny Lasów Państwowych w serwisie YouTube „Echa Leśne”. To zbiór filmów, z których odbiorcy dowiedzą się, jak wygląda codzienna praca leśników i co dzieje się w lesie o różnych porach roku. Narratorzy filmów objaśnią także różne zjawiska zachodzące w przyrodzie oraz podpowiedzą, jak bezpiecznie i atrakcyjnie spędzić czas w lesie. Są to propozycje, które można zrealizować samodzielnie w ogrodzie lub lesie, co jest dobrym pomysłem na spędzenie czasu na łonie natury oraz w domu, gdy nie ma możliwości skorzystać ze świeżego powietrza.

 

 

 

Resources to get