Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy na „Agrobieszczady 2019” oraz „III Międzynarodowe Zawody Drwali”

Podczas targów swoje wyroby prezentują wystawcy z całego Podkarpacia oraz zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy, odbywają się kiermasze rzemiosła i rękodzieła ludowego, wystawy żywności ekologicznej i promocja lokalnych firm, wystawy zwierząt, sprzętu rolniczego i ogrodniczego. W ramach tego cieszącego się popularnością wydarzenia zostanie przeprowadzona już III edycja Międzynarodowych Zawodów Drwali „Młodzi Drwale Karpat.

Głównym celem tegorocznych zawodów jest promocja profesjonalnych umiejętności, przyjaznej atmosfery pomiędzy zawodnikami oraz hartu ducha.

Nadleśnictwo Lesko, wraz z innymi bieszczadzkimi nadleśnictwami przygotowują wspólnie stoisko pod szyldem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Hasło tegorocznej ekspozycji to „ Życie w lesie”. Zakres tematyczny sali multimedialnej to pokazanie życia zwierząt leśnych oraz prac leśnych.

Zostanie przygotowane wiele atrakcji, gier i zabaw dla najmłodszych, a dla młodzieży i dorosłych postaramy się objaśnić znaczenie hasła i przybliżyć turystyczne walory bieszczadzkich lasów, odpowiemy na nurtujące Was pytania, omówimy jak rośnie lasy i jakie pełni funkcje. Będzie można zagrać w leśne koło fortuny, poznać drzewa i krzewy albo ruszyć tropem leśnych ssaków. 

Organizatorami III  Międzynarodowych Zawodów Drwali „MŁODZI DRWALE KARPAT” jest
Nadleśnictwo Lesko i Zespół Szkół Leśnych w Lesku.Patronat honorowy objęła  Dyrektor RDLP w Krośnie Pani Grażyna Zagrobelna.

 

Do zobaczenia w Lesku!