Asset Publisher Asset Publisher

#sprzątaMY polskie lasy z Prezydentem

W piątek 20 września, odbędzie się akcja #sprzątaMy zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę!

Śmieci nie tylko szpecą krajobraz, zniechęcają również do spacerów po lesie. Są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym wodę pitną. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem,
które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się.


Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one ponad tysiąc wagonów kolejowych. Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie. Jeszcze większy kłopot śmieci stanowią dla właścicieli lasów prywatnych. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu.

Nie oglądajmy się na innych, zawstydźmy śmiecących i posprzątajmy wspólnie polskie lasy. Razem możemy przywrócić piękno w naszemu otoczeniu!

Nadleśnictwo Lesko zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego sprzątania naszych lasów!

Organizacja:

Czekamy na Was w piątek, od godziny 10:00, w dwóch punktach: na parkingu przy Kamieniu Leskim oraz na parkingu przy Górze Sobień. Każdy kto do nas dołączy otrzyma worki na śmieci oraz rękawiczki.

Koordynatorzy imprezy, z którymi można się kontaktować:

Wojciech Jankowski: 668352271

Mirosław Wanat: 668337539