Lista aktualności Lista aktualności

Akcja #sadziMY las z Prezydentem

18 września 2020 r. #sadziMY las! Dołącz do nas!

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r.  Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich  430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy łącznie aż milion sadzonek.

 

W związku z obecną sytuacją i w trosce o bezpieczeństwo Wasze, jak i pracowników Nadleśnictwa Lesko, sadzonki drzew będą rozdawane w godz. 9:00-15:00 w leśnictwie szkółkarskim Glinne. uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny od zainteresowanych osób.

Poniżej podajemy najważniejsze numery telefonów i adresy mailowe Nadleśnictwa:

SEKRETARIAT: 13 460 14 70

email: lesko@krosno.lasy.gov.pl

 

Leśnictwo Szkółkarskie Glinne:

leśniczy: Stanisław Dacko: 668337538

 

Na mapce poniżej można znaleźć siedzibę naszego nadleśnictwa oraz leśnictwa szkółkarskiego, gdzie będą rozdawane sadzonki. Serdecznie zapraszamy!